Названо головну відмінність «омікрону» від інших штамів

За нового штаму коронавірусу «омікрон» втрата нюху перестала бути визначальним симптомом хвороби, як це було раніше, повідомляє ЗМІ з посиланням на кандидата медичних наук, клінічного фармаколога Андрія Кондрахіна.

«Хоча є дані, які кажуть, що він [симптом] може з’явитися пізніше — наприкінці хвороби або вже після неї», — сказав медик.

За його словами, на відміну від «дельта»-штаму при «омікроні» не спостерігаються болючі симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Також при цьому різновиді вірус не опускається в легені, як при дельті, а залишається в бронхах.

«Здебільшого захворювання протікає як звичайна ГРВІ. Людину непокоїть нежить, кашель, протягом кількох днів можливе невелике підвищення температури», — зазначив Кондрахін. Фармаколог вважає, що «омікрон»-штам може «наробити багато бід» у разі різкого зростання захворюваності.

«Той факт, що цей варіант COVID-19 швидко поширюється, є великою проблемою з точки зору епідеміології. Адже чим більше людей захворіють, тим вища ймовірність того, що серед них будуть пацієнти з тяжким перебігом інфекції», — наголосив експерт.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,