Названо головну відмінність «омікрону» від інших штамів

Названо головну відмінність «омікрону» від інших штамів

За нового штаму коронавірусу «омікрон» втрата нюху перестала бути визначальним симптомом хвороби, як це було раніше, повідомляє ЗМІ з посиланням на кандидата медичних наук, клінічного фармаколога Андрія Кондрахіна.

“Хоча є дані, які кажуть, що він [симптом] може з’явитися пізніше – наприкінці хвороби або вже після неї”, – сказав медик.

За його словами, на відміну від «дельта»-штаму при «омікроні» не спостерігаються болючі симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Також при цьому різновиді вірус не опускається в легені, як при дельті, а залишається в бронхах.

«Здебільшого захворювання протікає як звичайна ГРВІ. Людину непокоїть нежить, кашель, протягом кількох днів можливе невелике підвищення температури», – зазначив Кондрахін. Фармаколог вважає, що «омікрон»-штам може «наробити багато бід» у разі різкого зростання захворюваності.

«Той факт, що цей варіант COVID-19 швидко поширюється, є великою проблемою з точки зору епідеміології. Адже чим більше людей захворіють, тим вища ймовірність того, що серед них будуть пацієнти з тяжким перебігом інфекції», — наголосив експерт.

Поділитись