«Омікрон» здатний поєднуватися з іншими штамами коронавірусу

Професор вірусології Олександр Чепурнов пояснив, чим значно відрізняється «омікрон»-варіант коронавірусу від попередніх мутацій.

Штам коронавірусу «омікрон» має здатність поєднуватися з іншими варіантами COVID-19 при одночасному знаходженні в організмі пацієнта. Про це розповів начальник лабораторії особливо небезпечних інфекцій центру Фундаментальної трансляційної медицини Олександр Чепурнов.

Професор вірусології також зазначив, що «омікрон» у своїй структурі має частину зовсім іншої інфекції. «Ще місяць тому «дельта» царювала майже в усьому світі нероздільно. Тепер приходить «омікрон», який має ще більшу здатність швидше поширюватися. Він починає витісняти «дельту». Але поки він це робить, безумовно, будуть випадки одночасного зараження двома варіантами однієї людини», — пояснив експерт.

«Сам «омікрон» примудрився вихопити невеликий шматочок взагалі іншого вірусу, ймовірно, застудної якості. Він три літери вихопив. Це єдиний кусок, але вже вставка. Якщо раніше це була мутація — тобто одна буква змінюється, це змінює амінокислоту, відповідно змінює конфігурацію білка — але це мутація випадкова. А тут захоплення фрагмента геному іншого вірусу. Це те, чим значно відрізняється «омікрон». Не лише великою кількістю мутації, а й тим, що в ньому є вставка», — зазначив Чепурнов.

Він додав, що наявність вставки від іншого вірусу в «омікроні» може свідчити про здатність цього штаму обмінюватися з іншими варіантами COVID-19 генетичним матеріалом. «Якщо він примудрився від іншого вірусу відчепити, то що ж йому зі своїм близьким братом не обмінятися шматками генетичного матеріалу? Дуже легко, з біологічної точки зору. Там жодних замків проти цього немає», — зазначив вірусолог.

«Дельтакрон»

У свою чергу імунолог Микола Крючков вважає, що виявлений на Кіпрі гібридний штам «Дельтакрон» повинен мати більше переваг, щоб витіснити з популяції «омікрон».

«Говорити про якісь особливі властивості такого гібрида годі. Наперед це незрозуміло. Швидше за все, жодних особливих наслідків ця лінія не дасть, бо вона має мати перед «омікроном» значні еволюційні переваги», – розповів він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,