У Болгарії хочуть знову отримувати російський газ

У Болгарії хочуть знову отримувати російський газ

У Болгарії не вірять у можливості допоставок азербайджанського газу і хочуть знову отримувати російський газ. Міністр енергетики технічного уряду Болгарії Росен Христов в інтерв’ю телеканалу BTV прокоментував ситуацію, що склалася в енергетичному секторі економіки країни. Христов допустив відновлення постачання газу з Росії та відновлення переговорів із російською компанією «Газпром» за відсутності альтернативних постачальників палива. Зараз Болгарія має намір забезпечити постачання сировини до кінця опалювального сезону, у кращому варіанті – до кінця 2023 року. Переговори щодо довгострокових договорів проводитиме новий уряд.

«Ми розглядаємо всі можливості постачання газу, у тому числі поновлення їх від компанії «Газпром», але пріоритетно розглядаємо альтернативних постачальників. Якщо виявиться, що реальної альтернативи не буде, то можу гарантувати, що я не стану тим міністром, який залишить населення країни замерзати», — сказав Христов.

Міністр наголосив, що закупівля газу у Росії не тягне за собою вихід із Євросоюзу. Він заявив про готовність країни імпортувати сировину на тих же умовах, що дотримуються ФРН та інші держави.

9 серпня директор болгарської компанії “Булгаргаз” Людмил Йоцов зізнався, що сприйняв жартом офіційний лист “Газпром експорту” про оплату російського газу в рублях.

«До останнього вірили, що постачання газу для нас не буде зупинено, бо ми заплатили за нього у доларах 26 квітня. Думали, що все це жарт», – зазначив він.

Глава компанії також засумнівався у можливості додаткових постачань азербайджанського газу найближчим часом. На його думку, введення газопроводу в експлуатацію можна відкласти до жовтня або пізнішу дату через недоробки та труднощі з його сертифікацією.

Болгарію очікує газова криза: передбачається, що ціни на пальне у серпні різко зростуть. Про це заявив голова ради директорів «Булгаргазу» Іван Топчійськ. За його словами, зараз країна зазнає 40-відсоткового дефіциту газу до початку опалювального сезону. 60 відсотків становитиме подорожчання газу в Болгарії у серпні.

При цьому Топчійськ розповів, що “Булгаргаз” не припиняв обговорювати з “Газпромом” можливість повернення прокачування газу. «Ми не знаємо, як розвиватиметься листування, але ймовірність відновлення поставок ще є», — припустив він.

Поділитись