SpaceX в 11 раз запустила ракету з супутниками Starlink. ВІДЕО

Важка ракета-носій Falcon 9 успішно стартувала з черговою партією з 58 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Про це повідомила компанія-розробник SpaceX у вівторок, 18 серпня.

Запуск був здійснений о 10:31 за часом Східного узбережжя США (17:31 за Києвом) зі стартового комплексу LC-40 на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида.

Це вже одинадцятий запуск на орбіту групи інтернет-супутників Starlink, починаючи з травня минулого року.

Попередня партія з 57 супутників Starlink була запущена 7 серпня. Нинішня орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 595 космічних апаратів. В даний час компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором в світі.

В рамках програми супутнього запуску ракета також виведе на орбіту три малих космічних апарати масою 100 кг дистанційного зондування Землі SkySat компанії Planet Lab. Її угруповання, що складається з 18 супутників, здатне генерувати зображення Землі з дозволом близько 72 сантиметрів.

Перша багаторазова ступінь ракети-носія SpaceX, яка використовується для запусків вже в шостий раз, здійснила успішну керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You, яка знаходиться в Атлантиці приблизно 630 км від космодрому на мисі Канаверал.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів даного типу (а в подальшому – з 30 тисяч) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. SpaceX вже в 2020 році забезпечить інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій оцінюється в $ 10 млрд.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , , , , ,

Загрузка...
Loading...