SpaceX запустила ракету Falcon 9 з супутниками Starlink. ВІДЕО

SpaceX запустила ракету Falcon 9 з супутниками Starlink. ВІДЕО

Ракета-носій Falcon 9 американської компанії SpaceX з десятим за рахунком угрупованням мікросупутників Starlink стартувала в п’ятницю з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида).

Пуск відбувся о 01:12 за часом східного узбережжя США (8:12 по Києву), трансляція велася на сайті компанії.

Разом з 57 супутниками Starlink на орбіту на контрактній основі виводяться два супутника компанії BlackSky. Запуск неодноразово відкладався.

Через приблизно дев’ять хвилин після запуску на платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані була посаджена перший ступінь ракети-носія. Раніше вона використовувалася чотири рази. Йдеться про перший запуск в безпілотному режимі нового корабля Crew Dragon в березні 2019 року, про виведення на орбіту супутника RADARSAT в червні 2019 року, а також про запуски четвертої та сьомої угруповань Starlink.

Мережа Starlink призначена для забезпечення доступу в інтернет користувачів на всій планеті за рахунок розгортання на навколоземній орбіті великої кількості малих апаратів (вагою до 500 кг). Ця система зв’язку повсюдно, включаючи важкодоступні й малонаселені райони, буде забезпечувати широкосмуговий доступ в інтернет на швидкості 1 Гбіт / с, що відповідає стандарту 5G.

На початковому етапі SpaceX планує забезпечити високошвидкісний доступ в інтернет для жителів півдня США до кінця 2020 року. За оцінкою компанії, розміщення на орбіті в цілому 11 тисяч супутників і введення їх в експлуатацію обійдуться в $10 млрд.

У травні 2019 року в космос були виведені перші 60 супутників, в листопаді того ж року на орбіту була доставлена ​​друга угруповання апаратів Starlink, третя, четверта і п’ята – в січні і лютому цього року, шоста – в березні, сьома, восьма і дев’ята – в квітні, на початку і середині червня.

Поділитись