Метеорологи вилучили імена Доріан і Лаура зі списку назв циклонів

Атлантичним тропічним циклонів більше не будуть присвоювати імена Доріан, Лаура, Ета та Йота через те, що урагани з такими назвами привели до сильних руйнувань і загибелі людей, повідомляється на сайті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).


Також було прийнято рішення не використовувати грецький алфавіт для назв циклонів, так як він «відволікає увагу» від повідомлень про небезпеку.

«Комітет з ураганів ВМО вилучив назви «Доріан»(2019 рік),«Лаура», «Ета» і «Йота»(2020 рік) з почергово змінюваних  списків імен атлантичних тропічних циклонів, що пов’язано зі смертями і руйнуваннями, які вони викликали» , — сказано в повідомленні.

У минулому році сезон циклонів в Атлантиці був настільки активним, що список назв, в який входить 21 найменування, був вичерпаний, тому довелося використовувати грецький алфавіт. Це сталося вдруге в історії ВМО після 2005 року.

У грудні ВМО назвала 2020 рік одним з найтепліших за всю історію метеорологічних спостережень.

За даними організації, середня світова температура з січня по жовтень 2020 року було приблизно на 1,2 градуса вище, ніж середня температура в період з 1850 по 1900 рік.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...