Громадяни Швейцарії підтримали заборону на паранджу і нікаб

У Швейцарії пройшов референдум з питання про те, чи можна приховувати обличчя в громадських місцях.

Жителі підтримали законодавчу ініціативу, яка забороняє це. За заборону проголосували 51,21% учасників референдуму, проти — 48,79%. Заборона торкнеться як громадян країни, так і іноземців, він поширюється на громадський транспорт, адміністративні будівлі, ресторани, магазини, стадіони та інші доступні для публіки місця. При цьому заборона не стосується місць відправлення релігійного культу і випадків, коли особа закрито з медичних причин, з метою безпеки і в силу кліматичних умов.

Громадський комітет — ініціатор референдуму — підкреслив, що «приховування особи в громадських місцях суперечить ліберальному духу спільного проживання». Крім того, поліція отримає можливість «рішучіше боротися з правопорушниками в масках», включаючи учасників акцій протесту і спортивних уболівальників. Результат референдуму в комітеті визнали «сигналом» на користь релігійної свободи.

Під заборону потрапили паранджа і нікаб. Центральний ісламський рада Швейцарії розчарований підсумками голосування і закликав захистити мусульман від дискримінації. Проти заборони виступила правозахисна організація Amnesty International. Уряд теж виступало проти і пропонував ухвалити менш жорсткий законопроект, який вимагав би від громадян відкривати обличчя тільки в тому випадку, якщо на цьому наполягають представники влади.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...