В Естонії можуть ратифікувати договір з Росією, який не можуть укласти 27 років

В Естонії заговорили про готовність зробити перший крок на шляху до ратифікації прикордонного договору з Росією, який не можуть укласти майже 27 років.

У Талліні впевнені, що сторони повинні йти рука об руку в цьому процесі. Однак в естонському парламенті продовжують говорити про «окупацію» територій республіки з боку Росії і вимагати включення положень Тартуського договору в угоду.

Влада Естонії можуть зробити перший крок в питанні ратифікації прикордонного договору з Росією і оголосити про готовність почати цей процес. Як повідомила глава МЗС республіки Ева-Марія Лийметс, в цьому питанні потрібно воля обох сторін, оскільки угода має бути ратифікована в парламентах як Таллінном, так і Москвою.

«Щоб сподіватися на будь-який прогрес тут, Естонія може зробити перший крок і сказати, що Естонія до цього готова. Далі важливо, щоб процес йшов рука об руку з російською стороною. Спекулювати, якою буде відповідь, я б сьогодні не стала, але сподіваюся, що вони [Росія] також зацікавлені в цьому», — додала міністр.

Як заявив голова комісії Ради Федерації з інформаційної політики та взаємодії із засобами масової інформації Олексій Пушков, заяву естонського міністра вимагає розшифровки його сенсу, без цього воно мало що означає.

«Естонія має пояснити, на яких умовах вони хочуть зробити перший крок, чи будуть вони супроводжувати це пропозиціями повернутися до договору, включивши як предмет обговорення Тартуський мирний договір, або вони хочуть супроводжувати свою ратифікацію якимись заявами з його згадкою», — вказав сенатор.

Сторони не можуть домовитися про лінію державного кордону майже 27 років. Вперше узгодити це питання вдалося в 2005 році, але ратифікацію угода не пройшло, оскільки естонські депутату вирішили включити в преамбулу згадка про Тартуському мирний договір — угоду від 1920 року зі РРФСР, за яким Естонії відійшла частина Псковської губернії і території на правому березі річки Нарова ( нині частини Псковської і Ленінградської областей).

У Москві не раз відзначали, що даний договір припинив свою дію з моменту входження Естонії в СРСР в 1940 році. У підсумку в 2014 році сторони узгодили новий документ про держкордон, окремо наголосивши на відсутності територіальних претензій один до одного, але і він до цих пір не був ратифікований парламентами обох країн.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...