У Грузії пояснили відкликання посла з Києва

Прем’єр-міністр країни Георгій Гахарія заявив, що це потрібно для проведення консультацій про те, як захистити відносини з Україною «від авантюристів».

Про це заявив журналістам прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія, коментуючи призначення екс-президента республіки Михайла Саакашвілі главою виконавчого комітету реформ України.

«Ми відкликали посла лише для того, щоб пройти з ним консультації про те, як захистити ці відносини від авантюристів. Що зробити для того, щоб захистити стратегічні і братерські відносини з українським народом від цих авантюрних політиків, які, на жаль, через своїх особистих незрозумілих амбіцій і его ризикують нашими відносинами», — сказав Гахарія.

Глава уряду ще раз зазначив, що стратегічним відносинам з Україною ніщо не загрожує. «Справа йде таким чином: звичайно ж, грузини і українці є не тільки стратегічними партнерами. Нас пов’язує багаторічна історія співпраці. Через безвідповідальних політиків ми не будемо ставити під сумнів це стратегічне партнерство і братство між нашими країнами і народами», — додав він.

Президент України Володимир Зеленський 7 травня підписав указ про призначення екс-губернатора Одеської області і колишнього президента Грузії Саакашвілі главою виконавчого комітету реформ. Глава МЗС Грузії Давид Залкаліані пізінше заявив, що Тбілісі відкликає посла Теймураза Шарашенідзе з Києва для консультацій.

Саакашвілі в Грузії і в Україні

Саакашвілі очолював Грузію з січня 2004 року по листопад 2013 року і покинув країну за кілька днів до закінчення терміну президентських повноважень. Відразу після цього проти нього на батьківщині було порушено чотири кримінальні справи, за двома з яких вже винесені вироки. Зокрема, суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі у справі про вбивство співробітника Об’єднаного банку Грузії Сандро Гиргвліані і до шести років в’язниці у справі про побиття депутата Валерія Гелашвілі.

У 2015 році Саакашвілі запросив в країну колишній президент України Петро Порошенко. Він надав Саакашвілі громадянство і призначив главою Одеської області. У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства після їхнього конфлікту. В цей час Саакашвілі перебував за кордоном. У вересні 2017 року політик зміг повернутися на територію України і намагався через суд отримати статус громадянина, який потребує захисту, проте в лютому 2018 року його затримали і депортували в Польщу. Зеленський в травні 2019 роки повернув Саакашвілі українське громадянство. В кінці того ж місяця він знову приїхав в країну.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...