У Грузії заявили, що Саакашвілі не принесе користі Україні

У Грузії заявили, що Саакашвілі не принесе користі Україні

Радник прем’єр-міністра Грузії Іраклій Чіковані вважає, що колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі є політиком минулого, який не принесе позитивних результатів ні в Грузії, ні в Україні.


Раніше Саакашвілі заявив, що президент України Володимир Зеленський запропонував йому стати віце-прем’єром з реформ і доручив займатися переговорами з МВФ та іншими фінансовими організаціями. За призначення повинна була проголосувати Верховна рада України, однак підтримки його кандидатури серед депутатів поки немає, в тому числі в пропрезидентської фракції “Слуга народу”. Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що кабмін досі не подавав подання до Ради про кадрові призначення, в тому числі і про призначення Саакашвілі. Пізніше глава “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що Саакашвілі отримає іншу посаду. Саакашвілі заявив, що Зеленський протягом одного-двох днів оголосить про його можливе призначення на будь-яку посаду.

“Михайло Саакашвілі – це політик минулого, і він не створить позитивних результатів ні в Грузії, ні в Україні. Але, на жаль, що взагалі розглядається політичне співучасть Саакашвілі в процесі правління держави, людини, який засуджений в Грузії за тяжкі злочини, за які держава звернулося до України з проханням про його передачу. Ми дочекаємося розвитку подій і висловимо відповідну реакцію “, – заявив Чіковані, його слова наводить прес-служба уряду.

Віце-спікер парламенту Грузії Гія Вольський вважає, що призначення Саакашвілі на будь-яку високопоставлену посаду в Україні може принести українській державі і президенту серйозні проблеми.

“Все, що залишив нам Саакашвілі, це роздрібнена Грузія, половина злиденного населення, нульовий соціальний пакет, знищені села, люди з втраченим здоров’ям і майном. Говорити про те, яку роль може зіграти Саакашвілі, це прерогатива експертів. В України не одна проблема, однак який результат приніс Саакашвілі в Грузії, це приклад деспотичного і індивідуального правління. Саакашвілі завтра може стати для України і в тому числі для президента Зеленського серйозною проблемою”, – заявив Вольський в ефірі телекомпанії Імеді.

Також стало відомо, що Саакашвілі можуть призначити секретарем Національної ради реформ, повідомив в фейсбуці журналіст Юрій Бутусов. За його словами, президент розширить повноваження Саакашвілі на цій посаді. Політик матиме право брати участь в засіданнях Кабінету Міністрів. Також планують уточнити періодичність проведення Нацради – мінімум раз на місяць.

Бутусов відзначає, що попередня посада, яку пропонували Саакашвілі – віце-прем’єра – була офіційно вище, однак і тепер доступ до інформаційного простору у політика буде хорошим.

“Зеленський дає Саакашвілі державний статус, майданчик для озвучування ініціатив або критики і необмежені можливості коментувати будь-які державні питання на телеканалах”, – додав журналіст.

Бутусов відзначив той факт, що призначення відбудеться, незважаючи на потужну інформаційну атаку проросійських ЗМІ в Україні.

Саакашвілі покинув Грузію в 2013 році, де проти нього порушили ряд кримінальних справ, за деякими з них він був заочно засуджений на тюремні терміни. Навесні 2015 року Саакашвілі прийшов в українську політику, коли він обіймав посаду президента України Петро Порошенко призначив його губернатором Одеської області, перед цим надавши громадянство. Однак уже в листопаді 2016 року Порошенко звільнив Саакашвілі, заявивши, що він не тільки не виконав обіцянки щодо розвитку регіону, а й значно погіршив економічні показники області.

В кінці липня 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. Пізніше Саакашвілі подав скаргу на це рішення до українського суду, вона до цих пір не розглянута.

Влада України в лютому 2018 року вислали Саакашвілі в Польщу, з території якої він восени 2017 року незаконно потрапив на Україну, прорвавши кордони прикордонників та правоохоронців. Новий президент України Володимир Зеленський 28 травня 2019 року своєю указом повернув Саакашвілі українське громадянство. Політик на наступний день повернувся в Україну.

Поділитись