Росія висунула США рахунок на 660 тисяч доларів за «гуманітарну допомогу»

Росія висунула США рахунок на 660 тисяч доларів за «гуманітарну допомогу»

Росія висунула США рахунок майже на 660 000 доларів за поставку партії медичної допомоги, в якій знаходилися тисячі предметів, які зазвичай не використовуються американськими лікарями – в тому числі, протигази хімічного типу і гумові рукавички, які використовуються під час домашнього прибирання.

Про це свідчать урядові документи, які виявилися в розпорядженні журналістів ABC News, повідомив телеканал.

До складу «гуманітарного» вантажу також увійшли 45 апаратів ШВЛ, які не можна було відразу ж використовувати через те, що вони були розраховані на напругу 220 вольт (в США всі споживачі електричного струму розраховані на напругу 110 вольт). Про це АВС розповіли два джерела в адміністрації.

Залишається невідомим, наскільки корисним виявився російський вантаж, доставлений в нью-йоркський аеропорт імені Джона Кеннеді, для довколишніх лікарень, саркастично зауважують журналісти.

Уряд США повідомив, що партія російської допомоги була передана властям штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі, які поки не відповіли на запитання телеканалу про те, чи був вантаж переданий в лікарні або залишився на складі.

Росія також передала США тисячі респіраторів, хірургічних рукавичок, медичний спецодяг і антисептики.

Проте, склад і вартість вантажу, про які раніше нічого не повідомлялося, суперечать публічним заявам Кремля і президента Дональда Трампа, ставлячи питання про те, яку саме мету переслідувала Москва, висилаючи партію «гуманітарної допомоги» в США.

Можливо, що головною метою стало бажання Кремля провести гучну піар-акцію. Представники американського національної розвідки називають подібні «спецоперації» кампаніями по дезінформації.

«Мене не хвилює російська пропаганда», – сказав Трамп журналістам на брифінгу 2 квітня. Він повідомив, що пропозиція про поставку вантажу надійшло йому від Путіна під час телефонної розмови.

«Він запропонував безліч медичних, високоякісних виробів, які я прийняв, і це може врятувати багато життів. Я б брав це щодня», – сказав Трамп, хоча він вже прекрасно обізнаний про те, що Путін надіслав йому нікому не потрібний мотлох.

Російські ЗМІ написали, що Росія зробила США «гуманітарну допомогу», яку жителі Нью-Йорка отримали «з вдячністю». Російський МЗС заявив, що Кремль покриває половину вартості вантажу, а іншу половину покриють влади США.

Відповідно до російського Міністерства закордонних справ, поставка партії була профінансована Російським фондом прямих інвестицій, який опинився під американськими санкціями ще в червні 2015 року через анексію Росією українського Криму.

Крім того, частина апаратів ШВЛ була виготовлена ​​на сибірському заводі, що належить російській державній компанії, що також знаходиться в списку санкцій США через вторгнення Росії в Україну в 2014 році.

Документи з описом складу російського вантажу були передані компанії ABC News Федеральним агентством з управління в надзвичайних ситуаціях, яке займається координацією дій федерального центру в зв’язку з пандемією коронавірусу.

За даними агентства, до складу вантажу російські включили 4000 “повнолицевих масок M-95 з фільтрами», які являють собою протигази військового призначення, що використовуються для захисту від хімічних і біологічних бойових речовин.

Маска, яка була насправді необхідна медичним працівникам – респіратор типу N-95, що не покриває все обличчя.

В агентстві додали, що тим же рейсом в Нью-Йорк з Москви доставили 15 000 респіраторів, близько 80 000 упаковок антисептика, 30 000 хірургічних рукавичок і близько 400 000 одиниць медичного одягу.

«Держдепартамент отримав остаточний рахунок від уряду Росії на суму 659 283 доларів, – сказав представник FEMA агентству ABC News, – Як тільки будуть отримані інструкції по маршрутизації платежу, Державний департамент переведе гроші Росії, а FEMA відшкодує витрати Державному департаменту».

Поділитись