Стало відомо, як складеться доля жінок після приходу до влади «Талібану»

«Талібан» — рух з радикальними поглядами, яке заборонено в багатьох країнах світу. Цей рух, зокрема, відомий жорстким поводженням до жінок та забороною їм працювати. 

Однією з причин, чому рух «Талібан» визнано в світі радикальним ісламістським рухом, є порушення прав дівчаток і жінок. Тому правозахисники з різних країн зараз з тривогою пильно стежать за тим, що ж відбувається в Афганістані в цій сфері.

Після захоплення влади збройним шляхом радикальний рух «Талібан» запевнило про значущої ролі жінок в новому житті Афганістану, але з країни приходять тривожні вісті.

Популярна американська актриса Анджеліна Джолі спеціально завела особисту сторінку в Instagram, щоб ділитися історіями людей з Афганістану. Так, за словами Джолі, їй написала дівчина-підліток про те, що на вулицю не можна вийти без супроводу чоловіка.

Повідомлення афганської дівчини-підлітка, адресований американській актрисі, говорить про те, що права жінки в цій країні грубо нехтуються, саме цього побоюються багато людей в розвинених країнах після приходу до влади в Афганістані ісламістів.

Будь-яка дівчинка, яка не досягла статевої зрілості, і доросла жінка, що не втратила свою привабливість, стають об’єктами бажання місцевих чоловіків, які їх викрадають і силою змушують бути з ними.

Такі дівчатка і жінки стають похідний-польовими дружинами, вони піддаються сексуальному насильству і приниженню з боку чоловіка і його родичів. Доля їх незавидна. У разі втечі непокірних дружин карають і залишають помирати.

Про таких жорсткість з боку «Талібану» розповіла в тому числі і Аїша Бібі, що потрапила на обкладинку журналу Time в 2010 році. Аішу насильно видали заміж в 15 років за ісламіста з руху «Талібан». Чоловік і його родичі знущалися над молодою дружиною, часто виганяючи спати в кошару.

Одного разу Аїша втекла, але чоловік знайшов її і покарав — відрізав ніс і вуха, кинувши її стікати кров’ю в горах. Аїша змогла дістатися до свого батька, який відправив її в Сполучених Штатах.

Зараз у Аїші інша сім’я в США, яка піклується про неї як про рідну. Дівчині після численних операцій відновили ніс і вуха.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...