Адвокати Трампа планують викласти свої доводи в Сенаті протягом одного дня

Адвокати колишнього президента США Дональда Трампа на процедурі в рамках його імпічменту в Сенаті Конгресу США мають намір використовувати для викладу своєї позиції один день замість запропонованих ним за регламентом мінімум двох.

Про це повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на радника передвиборчого штабу Трампа Джейсона Міллера.

Відповідно до прийнятої раніше законодавцями резолюції по формату самої процедури, в цілому у кожної зі сторін на виклад своєї позиції є по 16 годин — не більше восьми годин на день. Обвинувачі почали наводити свої доводи в середу і закінчили — в четвер увечері. У п’ятницю очікується початок виступу боку захисту, яку представляють адвокати Девід Шон і Брюс Кастор. За словами Міллера, вона планують викласти всі свої доводи протягом одного дня.

За інформацією The Wall Street Journal, Шон раніше просив призупинити процес в п’ятницю, 12 лютого, до неділі для дотримання ним Шаббата, і сторона звинувачення пішла йому назустріч. Пізніше він, однак, відкликав своє прохання. Газета не уточнює, скільки часу може зайняти в п’ятницю виклад адвокатами позиції захисту Трампа.

Другий імпічмент

Процедура імпічменту Трампа була ініційована через висловлювання, допущені ним 6 січня. В той день прихильники республіканця, які зібралися в столиці США на багатотисячну маніфестацію в його підтримку, увірвалися в Конгрес, спробувавши перешкодити затвердженню підсумків відбулися в країні 3 листопада минулого року президентських виборів, перемогу на яких здобув демократ Джо Байден.

Стаття звинувачення в затвердженої Палатою представників резолюції одна — підбурювання до заколоту. Документ був переданий в Сенат, і у вівторок у верхній палаті почався процес в рамках імпічменту. Члени Палати представників виступають на ньому в ролі обвинувачів, сенатори — в якості присяжних.

Як пояснював раніше лідер демократичної більшості Сенату Чак Шумер (від штату Нью-Йорк), якщо сенатори затвердять імпічмент Трампа, то після цього пройде друге голосування — про заборону екс-президенту займати в майбутньому державні посади. Для винесення обвинувального висновку в рамках імпічменту потрібно дві третини голосів Сенату — мінімум 67 з 100. За підрахунками американських ЗМІ, демократам поки не вдається заручитися підтримкою необхідної кількості республіканців в цій справі. При цьому для того, щоб заборонити Трампу, зокрема, знову балотуватися на пост глави держави, буде необхідна проста більшість членів верхньої палати.

Безпрецедентність ситуації полягає в тому, що процедурі відсторонення від влади вперше в історії країни двічі піддається один і той же президент, причому до теперішнього часу склав свої повноваження. Першу спробу відсторонити Трампа з посади демократи зробили в 2019 році. Нижня палата тоді теж затвердила звинувачення, проте Сенат, в якому більшість була у республіканців, на початку 2020 року виправдав главу держави.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...