США поставлять Тайваню партію озброєння на суму 1,8 мільярда доларів

Адміністрація Сполучених Штатів дала згоду на поставку Тайваню нової партії сучасного озброєння, в тому числі пускових ракетних установок HIMARS і авіаційних ракет SLAM-ER. Сума операції складе близько $ 1,8 млрд.

На тлі триваючого глобального протистояння з Китаєм, який розгортається відразу на декількох політичних і економічних напрямках, Вашингтон продовжує курс на озброєння Тайваню. Держдепартамент США погодив і направив на схвалення в конгрес документи по угоді на загальну суму близько $ 1,8 млрд.

Тайбей повинен отримати 135 крилатих ракет для тактичної авіації SLAM-ER дальністю до 270 км і обладнання до них (партія оцінюється більш ніж в $ 1 млрд), 11 пускових установок М142 для реактивних систем залпового вогню HIMARS (вартість — понад $ 436 млн), а також шість авіаційних підвісних контейнерів з багатоспектральними камерами MS-110 за $ потрібно 367,2 млн. Як відзначили в управлінні Пентагону щодо співпраці в сфері оборони і безпеки, продаж цих озброєнь «відповідає національним інтересам США, їх інтересам в сфері економіки і безпеки у світлі підтримки подальших зусиль одержувача по модернізації її збройних сил і підтримці надійних оборонних можливостей».

Тепер угоду з Тайванем повинні офіційно схвалити на Капітолійському пагорбі. Втім, як зазначає Nikkei Asia, ця процедура носить «майже формальний характер, з урахуванням того що ідеї по обороні Тайвані підтримують» і Демократична, і Республіканська партії; після затвердження угоди законодавцями «сума продажів озброєнь Тайваню протягом чотирьох років президентства Дональда Трампа складе близько $ 17,5 млрд».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...