Єреван звинуватив Баку в затягуванні початку обміну полоненими

Азербайджан штучно затягує початок обміну військовополоненими, це питання потребує негайного вирішення, заявив віце-спікер парламенту Вірменії Ален Симонян, виступаючи на засіданні Парламентської асамблеї Організації Договору про колективну безпеку (ПА ОДКБ).


Лідери Росії, Азербайджану і Вірменії Володимир Путін, Ільхам Алієв і Нікол Пашинян 10 листопада підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабасі. Згідно із заявою, Вірменія і Азербайджан зупиняються на зайнятих позиціях, потім ряд районів переходять під контроль Баку, сторони проводять обмін полоненими, уздовж лінії зіткнення і Лачинського коридору, що з’єднує Карабах з Вірменією, розміщуються російські миротворці.

«Восьмий пункт цієї заяви передбачає» обмін військовополоненими, заручниками і іншими утримуваними особами, і тілами загиблих «. Цей процес повинен був початися відразу після підписання заяви, однак ми з великим жалем змушені констатувати, що Азербайджан штучно затягує початок цього процесу», — сказав Симонян в ході виступу.

За його словами, на сьогоднішній день це «наболіле питання», який вимагає негайного, невідкладного вирішення.

«Якнайшвидше повернення додому вірменських військовополонених та інших осіб, які утримуються в Азербайджані, що відповідає вимогам, гарантованими Женевськими конвенціями. У зв’язку з цим закликаю вас використовувати ваше високе положення і ваш авторитет для того, щоб впливати на азербайджанську сторону і закликати сьогодні ж почати процес видачі військовополонених і гарантувати їх конвенційні права і свободи», — підкреслив він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...