Daily Sabah: Путін помстився Пашиняну за “прозахідну позицію”

Daily Sabah: Путін помстився Пашиняну за “прозахідну позицію”

Президент Росії Володимир Путін помстився прем’єр-міністру Вірменії Ніколу Пашиняну за прихильність «прозахідній» позиції, повідомляє турецьке видання Daily Sabah.

Москва навмисно дала Єревану урок, прийнявши нейтральне положення в конфлікті в Нагірному Карабасі.
Нікол Пашинян продемонстрував свої політичні орієнтири, ще будучи депутатом. Так, в 203 році він виступив проти членства Вірменії в Євразійському економічному союзі (ЄАЕС). Тоді майбутній прем’єр визнав входження в організацію спробою посягання на суверенітет країни.

У 2016 році він відкинув угоду про єдину російсько-вірменської регіональній системі ППО на Кавказі. Він заявив, що Росія не є гарантом безпеки Вірменії. Риторика Пашиняна змінилася докорінно, коли він став прем’єр-міністром і заперечувати взаємодія з Москвою стало безглуздо. Однак колишні висловлювання забуті були.

Автор статті підкреслила, що коли розгорівся конфлікт в Нагірному Карабаху, багато хто вважав, що Росія негайно виступить на стороні Вірменії, як зробила Туреччина, підтримавши Азербайджан. Однак президент РФ Володимир Путін показово дистанціювався від встрявання в війну, заявивши, що бої на території Вірменії не ведуться. Як підсумок Нікол Пашинян підписав з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим мирну угоду, згідно з яким Єреван пішов на істотні територіальні поступки.

«Путін дав урок Пашиняну. Він ніби нагадав, що Пашинян міг не виступати з критикою Росії», – йдеться в статті.

Раніше економіст Михайло Хазін заявив, що Президент Росії Володимир Путін зірвав план по повному знищенню Вірменії. За його словами, у нового загострення конфлікту в Карабаху були замовники. Згідно їхнім планом, після повного захоплення Карабаху Азербайджаном в Вірменії почалися б проблеми з біженцями, західні фонди розіграли б свою карту, а перекинуті з Сирії в Нахічевань терористи зіграли б роль ліквідаторів республіки.

В результаті їх дій в країні почалася б гуманітарна катастрофа, виникли б проблеми з сухопутної та повітряної кордонами з Грузією, був би перерізаний вірменський перешийок в Іран, а єдиним шансом Вірменії залишилася б військова допомога з боку Росії, яку втягували в бої всіма правдами і неправдами . Плани змовників порушив Володимир Путін, проявивши витримку і дочекавшись «заповітного дзвінка» від президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Поділитись