Жителі острова Пасхи вийшли на протест проти відкриття кордонів

Жителі острова Пасхи вийшли на протест проти відкриття кордонів

Острів або, як його ще називає корінне населення, Рапа-Нуї, розташований у Тихому океані і входить до складу Чилі, вважається одним із найзагадковіших місць на нашій планеті.

Від узбережжя американського континенту він знаходиться на відстані понад 3,5 тис. км. і вважається одним із найвіддаленіших від метрополії у світі.

Мільйони туристів з усього світу щорічно приїжджали на Рапа-Нуї, щоб помилуватися місцевими пам’ятками – кам’яними статуями – моаї.

Мегаліти із спресованого вулканічного попелу розташовані по всьому острову. Загалом їх близько 900. Місцеві жителі впевнені, що у статуях приховується сила предків.

Через пандемію коронавірусу мандрівникам заборонено відвідувати острів Пасхи з весни 2020 року.

За даними останнього перепису населення, який проводився на Рапа-Нуї у 2012 році, на острові проживає понад 7 тис. осіб. Багатьом їх туристичний бізнес є основним джерелом доходу.

Проведене нещодавно опитування, в якому взяло участь 972 особи (тобто близько 20% від всього населення острова) показало, що більшість респондентів – 649 осіб – заявило про своє небажання бачити туристів на острові після відкриття кордонів. На їхню думку, із появою чужинців є ризик чергового спалаху COVID-19.

В даний час на Рапа-Нуї зареєстровано лише 8 випадків COVID-19, причому жодного нового з вересня 2020 року. За офіційними даними, 73% місцевого населення вакциновано.

Результати голосування є обов’язковими до виконання. Але вони вже спровокували хвилювання на острові, оскільки далеко не всі погоджуються з тим, що він повинен залишатися закритим для приїжджих.

Поділитись