Землю накрила ще одна потужна магнітна буря

Землю накрила ще одна потужна магнітна буря

На Землі 4 листопада раптово почалася одна з найбільших за останні кілька років магнітних бур, нестабільність магнітного поля зберігатиметься ще не менше двох-трьох діб.

«На Землі близько першої години ночі за московським часом несподівано почалася одна з найбільших магнітних бурь останніх років. Індекс геомагнітної активності, який останні дні повільно знижувався до спокійних значень (після спалахів кінця жовтня), майже одразу після опівночі стрибком збільшився до рівня 7 (при максимальному значенні 9), що відповідає магнітній бурі третього рівня за п’ятибальною шкалою», – йдеться у повідомленні Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця.

Згідно з прогнозом вчених, нестабільність магнітного поля Землі зберігатиметься ще не менше двох-трьох діб, хоча повторне досягнення поточних максимумів дуже малоймовірне.

Фізики розповіли, що швидкість сонячного вітру різко зросла з 400 до 800 метрів за секунду, а щільність міжпланетної плазми — майже в 100 разів.

Причиною нової магнітної бурі вчені називають сонячний спалах рівня М1.7 (клас М означає сильні спалахи, що передують максимальному класу X), що стався два дні тому.

До цього, за останні чотири роки, на Землі зареєстровано лише чотири бурі такого ж рівня, а саме, 12 травня поточного року, 14 травня 2019 року, 26 серпня 2018 року та 28 вересня 2017 року.

Крім того, на Землі зараз реєструються одні з найбільших цьогорічних полярних сяйв. Близько півночі зона сяйв була майже над усім Скандинавським півостровом.

Поділитись