Влада Башкирії відреагувала на публікацію про замкнених в морзі медсестер

Влада Башкирії відреагувала на публікацію про замкнених в морзі медсестер

У МОЗ Башкирії відреагували на публікацію ProUfu про які контактували з COVID медсестер провізорного госпіталю, замкнених в самоізоляцію в будівлі моргу Архангельської ЦРЛ.

У відомстві зазначили, що остаточну оцінку даної ситуації дадуть правоохоронні органи, однак швидкі і точні дії співробітників лікарні дозволили своєчасно виявити джерело інфекції і не допустити її поширення. З приводу виплат в МОЗ зазначили, що в квітні не було виявлено жодного пацієнта з підтвердженим діагнозом COVID -19. Тому, з огляду на діагнози пацієнтів, які отримали медичну допомогу в провізорному госпіталі за травень, Архангельською ЦРЛ була подана заявка до Міністерства охорони здоров’я РБ на перерахування субсидій для здійснення виплат стимулюючого характеру за особливі умови праці і додаткове навантаження в травні.

Крім того у відомстві пояснили, що будівля, в яке було поміщено медсестри, має два входи. Одне – паталогоанатомічне відділення і приміщення для зберігання трупів померлих, причому з 14 по 18 травня трупів не було. Друге приміщення – лабораторія, яку переобладнали під ізолятор для співробітників, які перебували в контакті з пацієнтами COVID-19. Ізолятор відповідає всім запропонованим нормам і має гарні умови: душ, туалет, ліжка. Саме там, за твердженням чиновників, знаходилися медсестри.

Нагадаємо, медсестри скаржилися на запах трупів під час самоізоляції в будівлі моргу, а також на дії головлікаря лікарні – Людмили Хатмулліної. За їх словами саме керівництво лікарні наполягло на тому, щоб помістити їх в ізолятор в будівлі моргу. На наступний день жінки були відпущені додому, проте лікарняний їм оформили, судячи з документів, пізніше. А 22-го травня, замість 15-го, вони підписали постанову про самоізоляцію (документи є в редакції).

У Прокуратурі Башкирії повідомили, що проводять перевірку за колективним зверненням медсестер лікарні, яке випливає з публікації в ЗМІ. Також будуть перевірені можливі порушення при нарахуванні заробітної плати та стимулюючих виплат працівникам.

Поділитись