У Росії познущалися з медсестер, які контактували з хворими на коронавірус

У Росії познущалися з медсестер, які контактували з хворими на коронавірус

Медсестри Архангельської центральної районної лікарні (село Архангельське в Башкирії) розповіли, що їх під загрозою звільнення і кримінального переслідування замкнули на всю ніч в морзі, а щоб не втекли – приставили охоронців.

На такі заходи керівництво лікарні пішло через те, що жінки контактували з COVID-пацієнтом. Медсестри написали заяву в прокуратуру.

У криповій обстановці провели ізоляцію дві медсестри тимчасового фармацевтичної відділення лікарні села Архангельське після контакту з 65-річною пацієнткою, у якої підтвердився коронавірус. У той же день пацієнтка була відправлена ​​в Уфу, а в фармацевтичної відділенні, призначеному для осіб з підозрою на COVID, проведена санобробка. Забирання проводили дві медсестри – Анна і Аніса. Їх було вирішено не відпускати додому, а ізолювати.

Жінки думали, що їх поведуть в  гуртожиток для медпрацівників або хоча б покладуть в провізорний госпіталь, на крайній випадок в палату для хворих. Але їм запропонували морг. Вони обурювалися і плакали, але не могли не послухатися головного лікаря лікарні – Лідію Хатмулліну, яка, як вони згадують, кричала на них щось на кшталт: «Якщо не хочете йти так, підете в наручниках», – і пригрозила порушенням кримінальної справи. Вони погодилися. Щоб жінки не втекли, до них приставили двох охоронців.

Вранці «полонянки» зателефонували головній медсестрі з питанням, як бути далі. За їхніми словами, спочатку ніхто трубку не брав, а після їм подзвонив начмед, який і заспокоїв їх. Анні запропонувала самоізолюватись в її приватному будинку, так як живе одна. В результаті її і відпустили додому. А іншій, у якої вдома перебували родичі, сказали йти в провізорний госпіталь і відпрацювати там зміну, а потім, мовляв, подивимося. До вечора її відпустили додому, з умови, що в разі появи в лікарні пацієнта з пневмонією або ГРВІ, її викличуть.

Пізніше в лікарню «контактних» медсестер викликали на роботу, так як прибули троє пацієнтів з температурою та ознаками ГРВІ. У всіх співробітників були взяті аналізи на COVID. Анна каже, що встигла відпрацювати зміну і 20 травня. В цей день в лікарні спрацювала пожежна тривога. Як пізніше виявилося, помилкова.

А потім несподівано (після звернення в прокуратуру) «контактних» медсестер відправили додому. Їм видали постанову на самоізоляцію. Результати аналізів на COVID письмово їм не показали. Усно сказали, що негативний.

Поділитись