Оазис Ель-Фаюм у Єгипті відомий багатими археологічними знахідками, зокрема Фаюмськими портретами (римськими похоронними картинами I–III століть).
Але 9 червня місцевий бедуїн знайшов там зовсім не стародавні портрети, а сучасну гидоту — його очам постали тисячі ослячих туш, що розкладаються. Останків виявилося стільки, що їх поховання довелося пригнати екскаватори.
Звичайно, в Ель-Фаюмі і раніше знаходили дохлих віслюків, але не в таких кількостях. Зараз же, після шуму, піднятого в пресі та соцмережах, до розслідування приєдналися правоохоронні органи.
Містично налаштовані єгиптяни вирішили, що в них завівся злісний перевертень-гуль. А хтось побачив у горі мертвих ослів ознаку швидкого кінця світу: «немає сили та мощі, крім Аллаха Всемогутнього. Люди загрузли в шахрайстві та корупції. Справді прийде Судний день, як це пророкував наш благородний посланець, та благословить його Аллах і вітає», — написав у соціальній мережі Атеф Абд аль-Ата.
Інші, приземлені єгиптяни припустили, що за різаниною стоїть синдикат рестораторів, які економлять на м’ясі і взагалі їх «прикриває поліція». «Це не міг зробити один ресторан чи м’ясник. Швидше за все працювала ціла злочинна група. Вони домовляються і всі організують», — поділився думкою Емад Ахмед. «Про це все відомо вже даним давно. Уряд сам усе прикриває. Офіцерам поліції просто платять відсоток із кожного продажу. Ось і все», – підсумував інший.
Втім, фахівці запевняють, що жодної містики не варто шукати. Хоча повноцінного розслідування ще не було, передбачається, що за масовим вибоєм віслюків стоїть якась кримінальна структура, яка вирішила нажитися на продажу ослячих шкур. При цьому аналіз залишків показав, що більшість тварин за життя були тяжко хворі. Звідки зловмисникам вдалося зібрати в пустелі біля Ель-Фаюма стільки віслюків — наразі невідомо.
За словами місцевих, вже деякий час у гірських районах Фаюмської оази таємничі чужинці ночами вбивають віслюків. Бандити забирають шкури, м’ясо, після чого зникають у невідомому напрямку. Ще мешканці довколишніх сіл розповіли, що члени ослячого угруповання навіть пропонували їм роботу. За один місяць видобування ослів платять близько 16 тис. єгипетських фунтів.