Маск заявив про швидке схвалення FDA імпланту для людського мозку

Американський підприємець Ілон Маск заявив, що мозковий імплант, створений його компанією Neuralink, можуть почати пересаджувати людям вже наступного року після схвалення управлінням санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA).

Уточнюється, що чіп успішно був застосований на таких тварин, як свині та мавпи, і незабаром буде готовий до випробувань на людях.

«[Імплант] Neuralink добре працює на мавпах, і насправді ми проводимо дуже багато випробувань і знаходимо підтвердження тому, що це дуже безпечно і надійно, і пристрій Neuralink можна безпечно видалити», — сказав він на заході The Wall Street Journal 7 грудня .

Цього ж дня він у своєму Twitter додав, що пристрій покликаний замінити «несправні» або «відсутні» нейрони мозку, зазначивши, що багато фізичних недуг «можуть бути вирішені простим з’єднанням сигналів між існуючими нейронами».

«Прогрес прискориться, коли наступного року у нас з’являться пристрої на людях (важко вести докладні розмови з мавпами)», — написав підприємець у жартівливій манері.

Один із найспірніших проектів Маска — імплант Neuralink — призначений для впровадження безпосередньо в мозок, щоб компенсувати неврологічні або спинномозкові травми, що призводять до інвалідності, наприклад, паралічу.

У серпні 2020 року Маск розповів про успішний експеримент з вживлення чіпа в мозок свині. Встановлені нейроімпланти дозволили вченим стежити за активністю дотикових центрів мозку тварини бездротовим каналом зв’язку, відстежуючи те, чого стосувалося свиня п’ятачком.

Імплант також був успішно протестований на дев’ятирічній мавпі у квітні цього року. На кадрах, опублікованих компанією, показано, як тварина грає в пінг-понг, керуючи внутрішньоігровими діями своїм розумом за допомогою вживлених нейронних ниток.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,