Вчені відкрили у людини новий м’яз

Вчені відкрили у людини новий м’яз

Новий м’яз у щелепі людини відкрили спеціалісти з Базельського університету у Швейцарії.

Про неї дослідники розповіли у статті у журналі Annals of Anatomy.

Жувальний м’яз вважався двошаровим, але дослідження на тваринах наштовхнули на думку, що вона може бути влаштована дещо складніше. Вчені оглянули кілька десятків людських голів, включаючи 12, що зберігалися у формальдегіді. Живих людей обстежували за допомогою МРТ, голови трупів препарували. Дослідники виявили, що жувальний м’яз має ще один м’язовий шар, про який раніше не було відомо.

«Ця глибока ділянка жувального м’яза чітко відрізняється від двох інших шарів за своїм становищем та функцією», — каже співавтор дослідження Сільвія Мезей.

Новий м’яз отримав назву Musculus masseter pars coronidea, короноїдний відділ жувального м’яза. Вона кріпиться до виросткового (короноїдного) відростка нижньої щелепи. Те, як розташовані м’язові волокна Musculus masseter pars coronidea, дозволяє припустити, що вона відіграє важливу роль у підтримці стабільності нижньої щелепи. Вона знаходиться вище і ближче до щелепи, ніж два інших шари, а також має менший розмір.

Нові дані не тільки розширюють знання про анатомію людини — дослідники сподіваються, що вони будуть корисні під час операцій на нижній щелепі.

Поділитись