В Україні окупанти вперше застосували далекобійну гвинтівку «Сумрак»

Створена в Росії найдальнобійніша у світі гвинтівка СВЛК-14С «Сумрак» вперше була використана під час війни в Україні, зокрема застосовувалася снайперами під Харковом та Києвом.

Про це повідомило ТАРС джерело у силових структурах.

«Російські спецпідрозділи в зоні проведення військової операції в Україні вперше почали застосовувати наддальнобійну гвинтівку СВЛК-14С. Зокрема, вона використовувалася снайперами під Харковом та Києвом, але досить рідко, оскільки не завжди для її нормальної роботи на великі відстані підходила місцевість», — зазначив співрозмовник агентства.

За його словами, «Сумрак» — це поєднання потужних патронів, великого калібру та високої точності стрільби на наддалекі відстані. «Однак вона досить важка, порівнянна за вагою з АСВК (російська армійська снайперська гвинтівка великокаліберна, створена в 2004 році), а також для неї [гвинтівки] досить дорогі патрони, і їх складно дістати, особливо в умовах бойових дій «, — додав він.

ТАРС не має в своєму розпорядженні офіційного підтвердження цієї інформації. Раніше про застосування «Сумраку» в Україні офіційно не повідомлялося.

СВЛК-14С (Снайперська гвинтівка Лобаєва великокаліберна) була розроблена приватною збройовою компанією Lobaev Arms у 2012 році.

Кілька років тому британське видання Daily Mail назвало «Сумрак» «найдальнобійнішою у світі» і «самою смертоносною», що претендує на це звання. За допомогою неї в 2017 році встановлено світовий рекорд — ціль була вражена на відстані 4 210 метрів. Досі рекорд не побито. Навіть за дальності в три тис. метрів російська гвинтівка вдвічі перевищила можливості снайперської гвинтівки L115A3, яку використовують британська армія.

За даними розробника, купність складає 0,4 кутових хвилини, при цьому гвинтівки американського виробництва Cheytac мають купність стрільби 1,5 кутових хвилин. Максимальна ефективна дальність – понад 2,5 км. Гвинтівка розганяє кулю до 900 м/с (майже втричі швидше за швидкість звуку). Вага – 9,7 кг. Може використовуватися в діапазоні температур мінус 35 до плюс 55 градусів Цельсія. Вона не має магазину та заряджається вручну.

Ствольна коробка виготовлена ​​з авіаційного алюмінію з різьбовою вставкою з високолегованої нержавіючої сталі. Модель має посилену, порівняно з минулими версіями, багатошарову ложу з вуглепластику, кевлару та скловолокна та спеціально розрахована на використання з таким потужним боєприпасом, як патрон .408 Cheytac (10,36х77 мм).

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,