Україна долучилася до пілоту з інновацій та стартапів з бюджетом € 2 мільярда

Україна долучилася до пілоту з інновацій та стартапів з бюджетом € 2 мільярда

Україна почала співпрацю з пілотним проектом Євросоюзу для розвитку проривних технологій та інновацій – Європейською радою інновацій (EIC).

Вона створена для підтримки інноваторів, підприємців, невеликих компаній та вчених з яскравими ідеями та бажанням вийти на міжнародний рівень. Загальний бюджет пілоту становить понад 2 млрд євро на 2019-2020 рр.

Які саме фінансові інструменти доступні та як їх можуть отримати українські винахідники та інноватори – про це розказали самі експерти EIC під час інформаційного дня «EIC Roadshow», що пройшов у Міністерстві освіти і науки України.

«Сьогодні ми зробили перший важливий крок: поінформували представників бізнесу, стартапів, науково-дослідних установ та університетів України про початок та можливості співпраці в межах нової програми Європейської ради інновацій. Сподіваємося, що ця співпраця буде розвиватися та посилюватися», – зазначив генеральний директор з питань досліджень та інновацій Єврокомісії, експерт EIC Стефан Уакі.

Проект об’єднує у собі частину інструментів програми «Горизонту 2020», а також передбачає нові підходи та фінансові інструменти. Також у межах проекту надаватимуть необхідні консультації та створять мережу даних всіх проектів та потенційних інвесторів.

Метою діяльності ЄРІ є виявлення, розвиток і підтримка проривних технологій та інновацій від початкового етапу (розробки інноваційного продукту) до його комерціалізації, виведення на ринок шляхом запровадження у серійне виробництво. Одним із пріоритетних завдань ЄРІ є поліпшення умов, в яких інновації можуть бути реалізовані на усіх етапах розвитку.

Експерти Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії проведуть дослідження української екосистеми трансферу технологій та інноваційної діяльності й нададуть рекомендації уряду України.

Фото gettyimages.

Поділитись