У Японії перезапустили третій реактор АЕС “Такахама”

У Японії перезапустили третій реактор АЕС “Такахама”

Енергетична компанія Kansai Electric Power знову запустила третій реактор АЕС “Такахама”.

Про це у неділю, 24 липня, повідомив оператор станції. Згідно з наявною інформацією, через два дні установка почне виробляти енергію. Початок комерційної експлуатації реактора попередньо заплановано на 19 серпня.

Роботу енергоблоку було припинено 1 березня для проведення планової перевірки справності всіх систем. Очікувалося, що реактор буде доступний для використання вже наприкінці місяця, проте інспектори зафіксували пошкодження труби в парогенераторі, через що перезапуску довелося відкласти до 23 липня.

Згодом дату початку роботи установки перенесли ще на один день через незначний витік олії у насосному відділенні, яку незабаром усунули.

Раніше, 20 липня, стало відомо, що перезапуск четвертого реактора АЕС заплановано на 26 липня. Інформації про початок комерційної експлуатації наразі немає.

1 липня, в Японії був оголошений тримісячний період економії електроенергії на тлі енергоспоживання, що піднялося через спеку.

Громадянам рекомендували продовжувати користуватися кондиціонерами, але натомість економити електроенергію, «відключаючи непотрібне світло». Знижувати споживання електрики пропонується з 17:00 до 20:00, коли зменшується вироблення сонячної енергії.

За даними агентства, існують також ризики щодо стабільності постачання електроенергії, а побоювання щодо дефіциту можуть «посилитися взимку, коли виробництво сонячної енергії скоротиться».

Поділитись