У США росіянина звинувачують у схемі відправлення до Росії електроніки військового класу

У США росіянина звинувачують у схемі відправлення до Росії електроніки військового класу

Міністерство юстиції оголосило в понеділок звинувачення проти російського громадянина, звинуваченого в допомозі в контрабанді американської електроніки військового призначення особам у Росії.

Про це повідомляє CNN.

Підсудний, Максим Марченко, допомагав керувати мережею закупівель для отримання мікроелектроніки подвійного призначення військового класу від американської компанії для відправлення в Росію, за даними уряду США.

Прокуратура стверджує, що роль Марченка в схемі полягала в утриманні підставних компаній у Гонконзі, які мережа закупівель використовувала для оплати американським компаніям за їхні технології. 

Мережа закупівель, згідно з судовими документами, контрабандою перевозила мікродисплеї, які могли використовуватися в цивільному житті — для медичних зображень, відеоігор і цифрових камер — або могли використовуватися для військових прицілів, окулярів нічного бачення, теплової оптики та інших систем зброї. . 

Після вторгнення Росії в Україну американська компанія вирішила припинити надсилання своїх технологій до Росії. Щоб обійти як заборону компанії, так і посилення експортного контролю США, Міністерство юстиції стверджує, що Марченко та двоє його співучасників, імена яких не називаються, але ідентифіковані як громадяни Росії, неправдиво повідомили державним установам і американській компанії, що дисплеї були відправляють до Китаю для наукових досліджень.  

Учасники передбачуваної змови щодо доставки мікродисплеїв визнали, що вони уникали урядового контролю, кажуть прокурори, надсилаючи повідомлення один одному, що їм потрібно «підтримати легенду про те, що… ми нічого не знаємо про Росію». 

Марченко звинувачується в кількох звинуваченнях у змові, контрабанді товарів зі Сполучених Штатів і шахрайстві. Згідно з документами суду, він був заарештований у понеділок і перебуває під вартою.  

Він ще не зробив офіційної заяви, а його адвокат відмовився від коментарів.  

Поділитись