У США помилували чорношкірого, через суд над яким почалася расова сегрегація

Губернатор Луїзіани символічно помилував афроамериканця Гомера Плессі, чию відмову в 1892 році залишити залізничний вагон тільки для білих в Новому Орлеані започаткував расову сегрегацію в США.

Чорношкірого через цю відмову заарештували. Про помилування повідомляє ВВС.

В 1896 вищий суд США виніс рішення проти Плессі, який був чорним на одну восьму. Плессі звернувся до суду, вважаючи, що влада штату порушила Чотирнадцяту поправку до Конституції США, яка гарантує рівність громадян перед законом. Плессі подав апеляцію до Верховного суду США, який у 1896 році ухвалив, що поділ громадян на чорношкірих та білих не порушує конституцію.

Цей вердикт відкрив шлях законам про сегрегацію на півдні Америки.

Помилування Плессі ініціювало тією ж установою, яка висунула йому звинувачення.

Плессі, за фахом швець, помер у 1925 році, офіційно залишаючись засудженим. Церемонія помилування пройшла 5 січня біля колишнього залізничного вокзалу, де його заарештували.

На заході були присутні губернатор Луїзіани Бел Едвардс, а також нащадки Плессі та нащадки Джона Ховарда Фергюсона, судді з Луїзіани, який визнав Плессі винним у порушенні закону штату.

«Рішення з приводу Плессі 1896 наказувало сегрегацію з явною метою проголосити і увічнити перевагу білих, як би аморально і фактично помилково це не було. Засудження містера Плессі ніколи не мало статися. Але справедливість не має терміну давності», — сказав губернатор Едвардс.

Також на церемонії назвали злочинними не дії Гомера Плессі, а закон, який визнав їх злочином.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,