У склепі некрополя Порта Сарно на сході Помпей виявили загадкову мумію

У склепі некрополя Порта Сарно на сході Помпей виявлені муміфіковані останки жерця, повідомляє прес-служба археологічного парку Помпеї.

Похованим був Марк Венерій Секундіо, який з громадського раба став хранителем храму Венери, а потім і августалом — жерцем, брав участь у богослужінні імператора і його роду. Крім того, напис на гробниці також згадує про те, що покійний «протягом чотирьох днів» давав вистави на грецькому і на латині. «Це перше наочне свідчення того, що в Помпеях давали уявлення на грецькій мові», — підкреслює директор археологічного парку Габріель Зухтрігель.

Що відноситься до останніх десятиліть перед крахом Помпеї виверженням Везувію в 79 році поховання жерця представляє загадку для вчених. Похоронна традиція того часу передбачала спалення останків на похоронному багатті — виняток робилося тільки для дітей. Однак скелет Марка секунд — один з найбільш збережених за всю історію розкопок в Помпеях: він був знайдений в загерметизованій похоронній камері розміром 1,6 на 2,4 метра. Це дозволило вціліти навіть волоссю і одного вуха. «Нам ще належить зрозуміти, чи є часткова муміфікація покійного навмисної», — визнав Зухтрігель.

Зберігся в і поховальний інвентар: унгвентарій — посудин для парфумів — і залишки тканин. Крім того, в іншій частині гробниці були знайдені дві урни з прахом, одна з яких належала Новії Амабілії — ​​імовірно, дружині покійного.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,