В Єгипті археологи знайшли уламки стародавнього військового корабля 

В Єгипті археологи знайшли уламки стародавнього військового корабля 

Міжнародна археологічна місія виявила на території Єгипту уламки древнього військового корабля, імовірно побудованого в четвертому столітті до нашої ери.


Знахідка, зроблена в районі сучасної Олександрії, відноситься до епохи Птолемеїв, вважають вчені. Судно затонуло після обвалення частини стіни храму Амона в другому столітті до нашої ери внаслідок землетрусу.

Уламки накрили корабель, саме завдяки цьому він зберігся до наших часів, розповів генеральний секретар Вищої ради з питань старожитностей Єгипту Мустафа Вазирі.

Археологи встановили, що древній корабель був довжиною понад 25 метрів і мав гладким дном, що дозволяло йому розвивати досить високу швидкість при пересуванні по Нілу. Судно, побудоване в класичному і давньоєгипетському стилі, було пристосоване для ходіння як під вітрилом, так і на веслах.

Дослідники також знайшли давньогрецькі поховання приблизно четвертого століття до нашої ери біля північно-східного входу в Геракліон. Ця знахідка підтверджує, що в зазначений період в місті проживали комерсанти з Греції. Через природних катаклізмів район був знищений, а залишки цивілізації вдалося виявити разом з уламками храму.

На території Єгипту, де розташовувалася одна з найдавніших цивілізацій нашої планети, нерідкі подібні знахідки. Зокрема, 9 липня стало відомо, що дослідники з Єгипту і Японії знайшли близько двох тисяч дерев’яних деталей човна біля підніжжя піраміди Хеопса. Вчені прийшли до висновку, що судно є похоронною турою фараона. В культурних шарах Великої піраміди до цього знаходили ще один човен.

Поділитись