Археологи виявили в Криму перстень з «Афродітою з дзеркалом»

Археологи виявили в Криму перстень з «Афродітою з дзеркалом»

Археологічна експедиція, що веде розкопки давньогрецької колонії Акра в Криму, виявила перстень-печатку із зображенням богині, що дивиться в дзеркало, повідомила учасник експедиції, науковий співробітник Державного Ермітажу Олена Арсентьева.

“На персні, який став однією з найбільш цікавих знахідок цього сезону, зображена так звана” Афродіта з дзеркалом “: жінка тримає в руках круглий предмет, на голові у неї, ймовірно, щось на зразок очіпка. Видно, що фігура у неї дуже жіночна: немає якихось “кубиків” на пресі або ще чогось подібного, тому що греки цінували не худеньких, а саме такі природні фігури з плавними лініями”, – розповіла співрозмовниця.

Вона пояснила, що подібні персні виконували роль особистого підпису або печатки. Наприклад, його власник (спочатку такі персні – саме чоловічий предмет) міг опечатати пломбою з відбитком персня свої комори. Відповідно, знахідка досить рідкісна.

“За 10 років, протягом яких ми проводимо підводні дослідження Акри, це друга знахідка ювелірного виробу: раніше була лише одного разу знайдена сережка”, – уточнила співрозмовниця.

Конференція “Акра – античне місто на європейському Боспорі. 10 років підводних археологічних досліджень” проходить 17-18 липня в селі Набережне на Керченському півострові, неподалік від місця, де знаходився стародавнє місто. Початком досліджень Акри прийнято вважати 1981 рік, коли школяр Олексій Куликов знайшов на березі безліч стародавніх монет, які вказали вченим на місце розташування невеликого портового міста на північно-східному краю мису, утвореного гирлом древньої безіменній річки і Боспором Кіммерійським (Керченською протокою). У 2011 році почалися систематичні дослідження підводного, затопленої через зміни рівня моря, частини городища.

Вважається, що місто заснували вихідці з грецьких полісів Німфея або Пантікапея – найбільших міст Боспорського держави (в давнину воно займало Керченський і Таманський півострови, Східне Приазов’я і дельту Дону). Акра входила до складу Боспорcкого царства до початку IV ст. Велика частина території античного міста площею близько 3,5 га прихована водами Чорного моря, за винятком невеликого західної ділянки на піщаній перемичці між морем і озером Яниш.

Поділитись