У Сирії відновили 130 статуй Пальміри

У Сирії відновили 130 статуй Пальміри.

Про це у п’ятницю, 21 січня, розповів заступник директора Національного музею Дамаска.

Він пояснив, що статуї привезли з Пальміри до Дамаску, щоб відновити їх. Зазначається, що спочатку фахівці реставрували триметрового лева богині Аллат. То був перший монумент, який підірвали терористи.

Статуї склеєні з найдрібніших шматків та готові до відправлення до державного музею Пальміри. Для транспортування їх упакували у міцні дерев’яні ящики. Статуї будуть доставлені до музею у супроводі посиленої охорони з Дамаску.

Реставратор Сіма Абу Асі розповіла, що для відновлення стародавньої посудини, яка використовувалася для пахощів у храмі, вона за допомогою шприца впорскує клей у тріщини і таким чином дає експонату друге життя.

У роботі сирійські археологи використовують античний вапняк, керамічні амфори, монети, зібрані у різних куточках країни.

Інший реставратор – Меяда Асаді – показала монети різних історичних періодів. Вона наголосила, що в музеї вони опинилися завдяки поліції, яка перехопила їх у Дейр ез-Зорі. Меяда Асаді зазначила, що монети могли дістатися контрабандистам.

Місто Пальміра, стародавні руїни якого є одним із шести об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Сирії, перейшло під контроль терористів у середині травня 2015 року. Перед тим як залишити місто, сирійська армія евакуювала більшу частину його жителів, близько 11 тис. військових та політичних злочинців та найцінніші історичні реліквії Центрального музею Пальміри. Після захоплення міста під загрозою знищення виявилися стародавні руїни та храми.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,