Життя в Сирії сьогодні в кілька разів гірше, ніж під час війни

Життя в Сирії сьогодні в кілька разів гірше, ніж під час війни

Військовий кореспондент, автор незалежного проекту WarGonzo Семен Пегов проаналізував складну ситуацію, яка намітилася сьогодні в Сирії.

«В оглядах експертів з приводу зустрічі Асада і Путіна в Москві ми абсолютно ні у кого не побачили розуміння, як сьогодні живуть прості сирійці. Яка реальна обстановка в країні, якщо викреслити геополітику і безпосередньо військову складову.

А тим часом за вирахуванням всіх дипломатичних реверансів – життя в Сирії сьогодні в кілька разів гірше, ніж під час війни. Добробут населення катастрофічно впала.

Далеко не кожна сім’я може собі дозволити придбати елементарний набір продуктів харчування. М’ясо, наприклад, переважної частини населення не по кишені в принципі. Навіть курка вважається їжею багатіїв (в очах простих сирійців – майже олігархів, без жодної іронії).

Коли команда WarGonzo працювала в Сирії в лютому цього року, зарплата держслужбовця в перерахунку з сирійських лір становила максимум $ 20-30 на місяць. Цього вистачає рівно на 20 порцій шаурми. Само собою з курки.

Звичайно, якісь продукти там коштують дешевше, ніж в Росії, але різниця аж ніяк не фатальна. Одним словом, в країні тотальний економічний і гуманітарний криза. Все дійсно погано. А найсумніше, що перспектив якось кардинально виправити ситуацію найближчим часом – просто-напросто немає.

З певною часткою умовності, можна стверджувати, що на цих територіях сьогодні немає відверто терористичних організацій. Однак далеко не всі ці 90% підконтрольні, власне, самому легітимному сирійському уряду.

Ті ж курди, яким відкрито і військово допомагають США, за фактом тримають найбагатші нафтові регіони країни. Влада офіційного Дамаска в них номінальна.

Доступу до нафтових ресурсів уряд не має. Щоб залити 20 літрів бензину в машину (більше не заливають, паливо суворо лімітоване), потрібно простояти в черзі на заправці тиждень.

Сирійську нафту сьогодні качають і грабують всі, кому не лінь. Навіть, здавалося б, дружні, але, як вийшло, дуже прагматичні іранці. Про турків і американців говорити, взагалі, не доводиться.

Осторонь від ресурсів виявилися сама Сирія і Росія. Причому в очах звичайного сирійця в нинішній бідності саме Росія і винна. Тому що домовляється з Туреччиною, тому що не чіпає американців – одним словом, закриває очі на грабіж.

Поділитись