У Росії анонсували пуск ракети «Рокот-М» без українських систем

Перший пуск конверсійної ракети-носія легкого класу «Рокот», створеної без українських комплектуючих, відбудеться в другій половині 2022 року, це буде комерційний запуск, повідомляється на сайті оператора пускових послуг — компанії Eurockot Launch Services GmbH.

«Ракета-носій» Рокот-М «відновить запуски в другій половині 2022 року», — йдеться в повідомленні. Там же сказано, що компанія готова приймати замовлення на пускові послуги.

Компанія Eurockot здійснює комерційні пуски. Це спільне підприємство Ariane Group і Центру Хрунічева (виробник ракети), що базується в Бремені (Німеччина).

Про відродження проекту конверсійної ракети «Рокот-М» стало відомо кілька років тому. Йдеться про перетворення  балістичних ракет РС-18Б «Стилет» (УР-100Н УТТХ) в космічні носії. Проект «Рокот-М» стане продовженням раніше закритого проекту «Рокот», але з переходом на російську систему управління. Раніше її робило харківське підприємство «Хартрон». Після 2014 року Україна припинила поставки цієї апаратури в Росію, що ускладнило проведення пусків носіїв, і від проекту вирішили відмовитися.

Програма «Рокот» була завершена пуском 27 грудня 2019 року. Тоді ця ракета вивела на орбіту супутники зв’язку «Гонець-М». Однак ще до цього стало відомо, що Центр Хрунічева розробляє ракету «Рокот-2» (в подальшому стала називатися «Рокот-М») з російською системою управління замість української.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...