SpaceX не змогла повернути першу сходинку Falcon 9 на плавучу платформу

SpaceX не змогла повернути першу сходинку Falcon 9 на плавучу платформу

Компанія SpaceX не змогла повернути перший ступінь ракети Falcon 9 на плавучу платформу в Атлантичному океані.


Ракета-носій з 60 інтернет-супутниками Starlink стартувала з космодрому на мисі Канаверал о 22:59 за часом Східного узбережжя США.

“Дійсно, по всій видимості, ми не посадили прискорювач на платформу Of Course I Still Love You. Дуже шкода, що ми не витягли його”, – наводить спеціалізований портал Space.com слова інженера -технологій Джесіки Андерсон.

Видання зазначає, що після посадки ступенів SpaceX зазвичай забирає їх для повторного використання. Те, що елементу ракети на цей раз не вдалося приземлитися на платформу, портал назвав “рідкісним промахом”.

SpaceX, зі свого боку, повідомила в Twitter, що може підтвердити успіх “доставки 60 супутників Starlink” на орбіту.

Starlink – супутникова мережа наступного покоління, проект стартував в лютому 2018 року. Його мета – забезпечити доступ до високошвидкісного інтернету в будь-якій точці планети. Всього на першому етапі створення мережі планується запустити близько 12 тисяч супутників.

Вже зараз компанія почала тестування інтернету серед звичайних користувачів. За обладнання для прийому і відправки сигналу потрібно заплатити 499 доларів, а щомісячна абонентська плата становить 99 доларів, що можна порівняти і навіть менше, ніж у основних американських провайдерів.

Виробник обіцяє швидкість скачування від 50 до 150 мегабіт в секунду. За даними профільних ЗМІ, на практиці це відповідає дійсності, іноді показники навіть вище.

Поділитись