Перший пуск конверсійної ракети-носія легкого класу “Рокот”, створеної без українських комплектуючих, відбудеться в другій половині 2022 року, це буде комерційний запуск, повідомляється на сайті оператора пускових послуг – компанії Eurockot Launch Services GmbH.
“Ракета-носій” Рокот-М “відновить запуски в другій половині 2022 року”, – йдеться в повідомленні. Там же сказано, що компанія готова приймати замовлення на пускові послуги.
Компанія Eurockot здійснює комерційні пуски. Це спільне підприємство Ariane Group і Центру Хрунічева (виробник ракети), що базується в Бремені (Німеччина).
Про відродження проекту конверсійної ракети “Рокот-М” стало відомо кілька років тому. Йдеться про перетворення балістичних ракет РС-18Б “Стилет” (УР-100Н УТТХ) в космічні носії. Проект “Рокот-М” стане продовженням раніше закритого проекту “Рокот”, але з переходом на російську систему управління. Раніше її робило харківське підприємство “Хартрон”. Після 2014 року Україна припинила поставки цієї апаратури в Росію, що ускладнило проведення пусків носіїв, і від проекту вирішили відмовитися.
Програма “Рокот” була завершена пуском 27 грудня 2019 року. Тоді ця ракета вивела на орбіту супутники зв’язку “Гонець-М”. Однак ще до цього стало відомо, що Центр Хрунічева розробляє ракету “Рокот-2” (в подальшому стала називатися “Рокот-М”) з російською системою управління замість української.