У Польщі оцінили підводні човни Росії

У Польщі оцінили підводні човни Росії

Підводні сили залишаються найважливішою складовою Військово-морського флоту (ВМФ) Росії, маючи надзвичайно високий бойовий потенціал, зумовлений переважно наявністю атомних субмарин, оснащених, зокрема, балістичними ракетами, оцінили стан російського флоту в польському виданні Defence24.

«Завдяки атомним підводним човнам Військово-морський флот Росії, як і раніше, залишається одним із найсильніших у світі. Не дивно, що Росія інвестує в обслуговування та будівництво нових субмарин, незважаючи на обмежені фінансові ресурси», – йдеться у публікації.

Видання нагадує, що країна щорічно здатна випускати не більше одного атомного підводного човна проекту 955А (типу «Борей-А») та двох субмарин проекту 885М («Ясень-М»), що зумовлено виробничими можливостями «Севмаша». Відповідно до Defence24, для підтримки чисельності атомних субмарин Росія змушена модернізувати старі радянські підводні човни.

Видання запевняє, що отримання Тихоокеанським флотом Росії атомного підводного човна К-329 «Білгород» проекту 09852, який виступить носієм стратегічних безпілотних підводних апаратів типу «Посейдон», виглядає цілком раціональним завдяки зручному розташуванню далекосхідних морських баз.

Дизель-електричні підводні човни проекту 636 (типу «Варшав’янка») та їх похідні у публікації оцінюються як надзвичайно успішні, у тому числі й на міжнародному ринку. Видання нагадує, що створення Росією підводних човнів проекту 677 типу «Лада» стикається з труднощами, зокрема через проблеми з енергетичною установкою для них.

Поділитись