У Південній Кореї попередили про можливі ядерні випробування КНДР у середу

У Південній Кореї попередили про можливі ядерні випробування КНДР у середу

У Південній Кореї заявили, що КНДР може провести ядерне випробування цього тижня.

Про це написала газета The Korea Herald із посиланням на слова міністра у справах об’єднання Республіки Корея Квон Ен Се 26 липня.

Він вважає, що існує можливість проведення випробувань зброї у 69-ті роковини перемир’я у Корейській війні (1950–1953 рр.) — 27 липня. Пхеньян це свято називає Днем Перемоги у Вітчизняній визвольній війні.

Останнє подібне випробування КНДР проводила у 2017 році. За даними спецслужб США та Південної Кореї, заходи щодо підготовки до ще одного випробування на полігоні Пунгери завершено.

Раніше, 27 червня, військові Південної Кореї розпочали польові навчання через можливі випробування Північною Кореєю ядерної зброї. Військовослужбовці також відпрацьовували інструкцію щодо надання своєчасної підтримки у разі проблем із логістикою на полі бою.

Як стало відомо 24 червня, лідер КНДР Кім Чен Ин повідомив про необхідність нарощування оборонного потенціалу країни, щоб протистояти втручанню ззовні.

Раніше, 5 червня, збройні сили США та Південної Кореї провели спільні навчання з бойовою стріляниною, використовуючи ракети. Військові запустили зброю у бік Японського моря. У свою чергу, в індо-тихоокеанському командуванні Збройних сил США зазначили, що Вашингтон і Сеул виступають за «мир і процвітання» на Корейському півострові та в усьому Індо-Тихоокеанському регіоні.

Цього ж дня КНДР випустила вісім балістичних ракет малої дальності у напрямку Японського моря, внаслідок пуску японська сторона висловила Північній Кореї офіційний протест. Загалом Північна Корея у 2022 році випустила 18 ракет.

Поділитись