У Німеччині дороги почнуть будувати за допомогою собак

Німецький залізничний оператор Deutsche Bahn (DB) вирішив прискорити будівництво шляхів за допомогою собак.

Тварин навчать шукати диких звірів, щоб на час робіт оперативно перемістити їх у безпечніші райони, пише Reuters.

Так, вихованців навчать винюхувати повзучих змій, жовтобрухих жаб, кажанів, а також настінних і піщаних ящірок. Тренуватимуться собаки як на вулиці, так і в кліматичних камерах з різними погодними умовами. Шукати по запаху їм доведеться яєчну шкаралупу і втрачену при линянні шерсть або шкіру.

За рахунок розвиненого нюху тварин вийде будь-якої пори року швидко знаходити червонокнижних мешканців лісу і раніше приступати до будівництва. Поки собаки досліджують майданчики, кінологи фіксуватимуть дані на планшетах та заноситимуть у систему, доступ до якої є у ​​всіх причетних до проекту організацій.

За словами директора DB із планування інфраструктури Йєнса Бергманна (Jens Bergmann), підключатимуть звірів до будівельних проектів у Німеччині вперше. У компанії зазначили, що кінологи вже почали дресирувати шість собак різних порід – допомагати працівникам вони розпочнуть із початку 2022 року.

У травні шотландський завод Grant’s Whisky найняв на роботу собаку для контролю за якістю тари для зберігання алкогольних напоїв. Кокер-спаніель на прізвисько Рокко обнюхує дерев’яні бочки і визначає, чи придатні вони для віскі. Собака також досліджує територію всього заводу та сигналізує співробітникам, якщо почує дивний запах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,