Дослідники встановили, що коронавірус може передаватися від людей до тварин

Нова пандемія в майбутньому може бути викликана коронавірусом, який передається від людини назад до кажанів.

Про це заявив професор американо-сінгапурського медичного університету Duke-NU, провідний світовий експерт зоонозних захворювань, імунології кажанів і виявлення патогенів Ван Ліньф на Спеціальної відомчої конференції з охорони здоров’я Асоціації держав Південно-східної Азії (ACEAH). Його слова наводить Straits Times. Більшість фахівців згодні з тим, що поширений штам Sars-CoV-2 є у мешкають в Азії кажанів.

Дослідники встановили, що вірус також може передаватися від людей до тварин. Як приклад вони розповіли про те, що якщо заражений людина надкусив фрукт, а потім його спробувала кажан, то інфекція потрапить в організм тварини.

Як відзначають вчені, це «сумний сценарій», так як тварини можуть переносити вірус без розвитку захворювання, але він не перестає мутувати.

Вірус все ще може мутувати і передаватися тваринам X, Y або Z. Тому, коли цей мутований вірус передається тваринам X, Y, Z і потрапляє до людини, ми отримуємо наші штами хвороби X, Y, Z або Sars-CoV-3, — зазначив Ван.

Раніше вчені розповіли, що що переливання плазми крові перенесли коронавірус не сприяє лікуванню критично хворих пацієнтів з COVID-19. Відзначається, що дослідження проводилося за участю більше двох тисяч чоловік з важким перебігом цієї хвороби.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,