Вчені довели, що собаки відрізняють випадкові дії і навмисні

Вчені довели, що собаки відрізняють ваші випадкові дії і навмисні.

Наприклад, вони розуміють, коли ви спеціально дратуйте їх і не даєте частування, пише «Популярна механіка».

Попереднє дослідження показало, що собаки можуть відрізнити брехню від правди. Крім того, вони можуть реагувати на певні сигнали людей, за якими зазвичай йдуть звичні їм дії — наприклад, коли господар зі стіни знімає поводок. Однак до сих пір було незрозуміло, чи можуть собаки передбачати інтерпретувати внутрішні людські наміри.

Фахівці з Геттінгенського університету (Німеччина) провели експеримент, в ході якого попросили власників собак давати їм частування через невеликий отвір в екрані. У першому випадку людина намагалася пригостити собаку, але як би «випадково» кидав його, після чого говорив «упс». У другому — тварина не отримувала їжу через занадто вузький отвір, тобто, господар чисто фізично не міг просунути його в щілину. У третьому — учасник експерименту простягав ласощі, але після цього спеціально відводив руку і сміявся.

У всіх трьох випадках собаки з якої-небудь причини не отримувала своє частування, і вчені повинні були з’ясувати, чи розуміють тварини, навмисно або випадково їх позбавляли їжі. Для цього дослідники переглянули відеозаписи з реакціями 51 собаки. В результаті вони з’ясували, що якщо у тварини навмисно відбирали ласощі, то йому потрібно більше часу, щоб зважитися знову наблизитися до частування.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,