У Києві реформована поліція закриває очі на правопорушення безхатьків

У Києві реформована поліція закриває очі на правопорушення безхатьків

Хтось знає скільки успішних реформ здійснила нинішня влада? 144? Що ж , можна плескати в долоні. Особлива гордість – реформована поліція. Працює, як і годиться, по- новому. Втім, як «ефективно» працює реформований орган – вкотре переконався сьогодні. 

Поруч з моім будинком у Святошино знаходиться закинутий тубдиспансер. Там років 7-8 живуть безхатченки. Жінки і чоловіки у віці 50+. Жили тихо, спокійно, не докучали, порпалися в сміттєвих баках, навіть роздобули телевізор, дивилися фільми, футбол… Кілька місяців тому склад мешканців тубдиспансеру радикально змінився. Кудись раптово зникли старенькі жіночки і чоловіки. З’явилися порівняно молоді хлопці, до 37-38 років. Зразу ж на всіх стінах диспансеру з’явилися адреси е-пошти з продажу наркотиків. Вранці і ввечері нові безхатченки розпалюють багаття і готують собі їжу. Дим від їхніх кулінарних експериментів накриває кілька кварталів. У квартирі неможливо відкрити вікно, нічим дихати. Це створює певний дискомфорт. У будинку мешкають і старенькі, і діти. Поруч парк, дитячий майданчик. 
Кілька днів тому у мешканців будинку зірвався терпець, і вони зателефонували на 102. Здавалося, що після скарги димові атаки безхатченків нарешті припиняться. Але… і учора, і сьогодні хлопці, наче нічого і не трапилося, знову на багатті готують їжу. І «перве», і «вторе». Вононь піднімається чи не на метр від землі. Це небезпечно ще й і тим, що в диспансері може статися пожежа. Років 7 тому одна його будівля, саме через безхатченків, згоріла. Отже, безхатченки й далі готують їжу на багатті. Наче ніколи і не було звернень мешканців сусіднього будинку до поліції. Телефонуємо знову на 102. Розповідаємо ситуацію. Приіхали 2 поліцейських – хлопець і дівчина. Кілька хвилин поспілкувалися з безхатченками, сіли в авто і поїхали. Багаття,як горіло так і продовжувало горіти. Дим знову накрив кілька будинків. Ми зв’язалися з поліцейськими, які приїжджали на виклик. ( правда не запитали їхнє прізвище, хоча наше звернення в поліції зафіксовано і там знають хто виїжджав). 
У чому справа? Чому безхатченки не загасили вогонь? 
Правоохоронці відповіли – «це хороші люди, не наркомани, пробили по базі». 
А чому не загасили вогонь?
«Знаєте, їм дозволили готувати їжу». 
Хто?
Немає відповіді. 
Я запитую: А ви знаєте, що в Києві заборонено розпалювати багаття?

«Ні, можна. Ім дозволили»
Хто дозволив? 
Не знають. 
Зрозуміло. Звоню ще раз до служби 102. Знову черговій розповідаю ситуацію. Повідомила, що виклик отримали. Але поліцейські більше не приїжджали. 
Чесно , не хочеться викликати пожежників і відволікати їх від роботи , аби зрештою загасити це вогнище. У них і без нас клопотів вистачає. Телефонуємо знову. Цього разу дружина, яка працює в ДСНС. Вкотре розповідаємо про ситуацію, що склалася. І про заборону розводити багаття на території міста нагадали. Все записали. Але і цього разу реакція відсутня. Дякуємо всім, хто так успішно «реформував» поліцію. Страшно подумати про решту 143 «успішних» реформ.

В’ячеслав Козак
Поділитись