У Єгипті археологами знайдено першу в світі позолочену труну

Єгипетські археологи знайшли в Саккарі, розташованої на південь від Каїра, першу в світі позолочену труну, повідомляє Planet Today.

Археолог Мохаммад Юсеф виявив під землею невідома споруда на території Саккари, відомої великими похованнями давньоєгипетських фараонів. Там була розкопана статуя похоронного божества Птах-Сокар-Осіріса, з золотим обличчям і короною з пір’я. Пізніше Юсеф знайшов там ще подібні статуетки, а потім і перший з позолочених трун.

Під кришкою незвичайного труни вчений виявив мумію з позолоченою маскою на обличчі. Судячи з кількості золота, господар гробниці був неймовірно багатий, щоб дозволити собі таке похоронне оздоблення.

«У Стародавньому Єгипті люди вірили, що шкіра і плоть їх богів складається з золота. І позолотивши особа або маску, покладену на мумію, можна перетворити покійного в живе божество із золотою шкірою», — повідомив єгиптолог Боб Біанкі.

Дослідження незвичайної гробниці продовжиться після її консервації, щоб з’ясувати, ким був покійний, коли він помер, і чому був похований в такому незвичайному місці.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,