У Британії з 2021 року посилять правила діяльності для Google і Facebook

У Британії з 2021 року посилять правила діяльності для Google і Facebook

Нові правила для того, щоб запобігти зловживанням своїм домінуючим становищем на ринку для таких великих технологічних компаній, як Google і Facebook, вводить з 2021 року Великобританія.

Про це 27 листопада повідомляє британське міністерство цифрових технологій, культури, засобів масової інформації та спорту.

«Новий режим конкуренції для технологічних гігантів надасть споживачам більший вибір і контроль над своїми даними, а також забезпечить справедливе ставлення до бізнесу», – йдеться в повідомленні.

Також вказується, що нові правила поведінки великих компаній повинні будуть забезпечити «поступальний розвиток індустрії публікації новин, допомагаючи збалансувати відносини між видавцями і онлайн-платформами».

При цьому уточнюється, що такі великі платформи, в тому числі фінансуються за рахунок цифрової реклами, відповідно до нових правил, повинні стати «більш прозорими щодо наданих ними послуг і використання даних споживачів» і надавати клієнтам технологічних компаній «можливості вибору щодо отримання персоналізованої реклами », а також не допускати обмеження на використання ними публікацій конкуруючих платформ.

Крім цього, відзначається, що введення нових правил і нагляду за їх виконанням британське відомство разом з Управлінням з конкуренції і ринків Великобританії (CMA) засновує новий підрозділ – Digital Markets Unit, яке почне працювати в квітні 2021 року і зможе «припиняти, блокувати і скасовувати вирішення технологічних гігантів, зобов’язувати їх робити певні дії відповідно до кодексу поведінки і піддавати їх фінансовими санкціями за недотримання правил».

Поділитись