Швейцарський банк роками обслуговував підозрюваних у військових злочинах та наркоторгівлі

Гроші там зберігали і сім’ї деяких високопосадовців.

Через німецьку газету Süddeutsche Zeitung журналісти Центру з дослідження корупції та організованої злочинності отримали дані про 18 тисяч рахунків. Серед клієнтів другого за величиною банку Швейцарії вказані передбачуваний член одного з великих кокаїнових картелів Східної Європи Родолюб Радулович, колишній керівник нігерійського підрозділу німецького телеком-гіганта в галузі електротехніки Siemens Едуард Зайдель, якого звинувачували в причетності до великого корупційного скандалу в Нігерії. Седерхольм, засуджений у справі торгівлі людьми на Філіппінах.

За законом фінансові організації зобов’язані перевіряти та повідомляти про великі стани неясного походження та підозрювані кримінальні злочини. У розслідуванні не згадуються клієнти з пострадянських країн. Сім’я президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва з 1998 року мала рахунок, у якому на піку був 1 мільйон доларів. Донька екс-президента Казахстану Дарига Назарбаєва тримала у банку у 2008-2012 роках близько 23,5 мільйонів доларів. Серед клієнтів банку були співробітники розвідки. Так, екс-глава Служби безпеки України Валерій Хорошковський володів рахунком 1 мільярд доларів.

Credit Suisse заперечує звинувачення та називає висновки про обслуговування передбачуваних злочинців вирваними з контексту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,