Росіянку засудили до колонії за наклеп на Лукашенка

Росіянку засудили до колонії за наклеп на Лукашенка

Суд Бреста засудив росіянку Ірину Вікхольм до півтора років позбавлення волі за наклеп на президента Білорусі Олександра Лукашенка.


«Сьогодні, 20 вересня, суддя оголосив вирок: визнати винною за ч. 2 ст. 367 КК РБ (наклеп на президента РБ) і призначити 1 рік 6 місяців колонії загального режиму», – повідомив Telegram-канал Брестських правозахисників “Весна. Брест”.

Раніше прес-секретар російського диппредставництва Олексій Маскаль повідомляв, що Мінськ повідомив посольство Росії про затримання в Бресті росіянки Ірини Вікхольм, обвинуваченої в наклепі на президента Білорусі Олександра Лукашенка після інциденту з літаком Ryanair. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков повідомив, що посольство Росії в Білорусі вживає всіх необхідних заходів, щоб допомогти затриманої росіянці.

23 травня борт авіакомпанії Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса, здійснив екстрену посадку в Мінську після повідомлень про замінування. Команду про прийняття «замінованого» борта віддав президент Білорусі Олександр Лукашенко. На борту виявився засновник визнаного в республіці екстремістським опозиційного Telegram-каналу Роман Протасевич, він був затриманий білоруськими правоохоронцями. Також була затримана його дівчина, росіянка Софія Сапега, яка зізналася в публікації персональних даних співробітників МВС Білорусії.

Після затримання Протасевич визнав провину за звинуваченням у закликах до протестів в Білорусі і назвав, хто підставив його з опозиції. Протасевич і Сапега уклали досудову угоду про співпрацю зі слідством.

Поділитись