Press Emblem Campaign: більше 80 співробітників ЗМІ загинули в світі за 2020 рік

З початку поточного року на території 30 країн світу були вбиті як мінімум 83 співробітника ЗМІ.

Про це 10 грудня повідомляється в оприлюдненому в Женеві щорічній доповіді швейцарської неурядової організації Press Emblem Campaign (PEC).

«З початку року 83 співробітника ЗМІ були вбиті в 30 державах», — йдеться в доповіді і додається, що на першому місці в цьому списку країн Індія, де загинули 13 журналістів, а на другому — Мексика (11 журналістів).

Також найбільш небезпечними для представників преси країнами стали Пакистан (вісім загиблих представників ЗМІ), Афганістан (п’ять), Ірак (п’ять), Філіппіни (чотири) і Гондурас (чотири).

Крім того, за три загиблих журналіста зафіксовано в Венесуелі, Нігерії та Сирії, і по два — в Бразилії, Гватемалі, Ліберії та Сомалі.

При цьому серед 16 держав, в яких загинули по одному журналісту, вказана Росія, де таким випадком названо Ірину Славіну, головного редактора видання «Коза прес», яка наклала на себе руки біля будівлі головного управління МВС в Нижньому Новгороді. Відзначається, що в даному випадку «розслідування триває».

Відзначимо, за інформацією PEC, в минулому році у всьому світі було вбито 75 журналістів, а за десять років їх загальна кількість склала 1180.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,