El Mundo: близькі Хуана Карлоса I не рекомендують йому повертатися до Іспанії

Друзі колишнього іспанського короля Хуана Карлоса I не рекомендують йому повертатися до Іспанії, пише газета El Mundo.

Відзначається, що поява в ЗМІ повідомлень про те, що Хуан Карлос I збирається врегулювати свою податкову ситуацію в Іспанії, дехто розцінив як зізнання у скоєнні злочину. Зокрема мова йде про можливе використання екс-королем карт прив’язані до рахунків, власником яких він не був.

В El Mundo вважають, що Хуан Карлос I збирався повернутися в Іспанію після врегулювання цього питання. Тим часом після появи публікації про це його друзі заявили, що зараз не найкращий момент для повернення екс-короля.

У серпні стало відомо, що 82-річний Хуан Карлос I повідомив свого сина, короля Філіпа VI, про рішення покинути Іспанію. До цього з’являлися повідомлення, що він знаходиться в ОАЕ. На думку близьких і друзів екс-короля, йому не варто було їхати, так як деякі політичні сили вважають такий крок втечею від правосуддя. При цьому на Хуана Карлоса I не було відкрито жодної справи.

Прокуратура Верховного суду Іспанії розслідує кілька справ, які стосуються почесному королю. Одне з них пов’язано з можливим отриманням комісійних за посередницьку роль в переговорах з саудівської стороною, щоб контракт на будівництво швидкісної залізниці на лінії Мекка — Медіна отримав консорціум іспанських компаній.

Ще одне розслідування пов’язане з можливим використанням Хуаном Карлосом I кредитних карт, прив’язаних до рахунків, власником яких він не був. ЗМІ також писали про те, що іспанська прокуратура розслідує можливе існування мільйонних фондів на острові Джерсі, які можуть бути пов’язані з екс-королем і могли бути приховані від іспанських податкової влади.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,