Білоруська опозиція розробляє проект конституції на випадок приходу до влади

Білоруська опозиція розробляє проект конституції, який вона сподівається затвердити в разі свого приходу до влади.

Про це повідомив в понеділок інтернет-портал tut.by, який опублікував інтерв’ю з колишнім кандидатом в президенти Білорусі Світланою Тіхановською, її політичним радником Олександром Добровольським і радником з міжнародних питань Франаком Вячоркою.

«Це буде проект конституції, де уряд буде відповідати перед парламентом, буде парламентсько-президентська республіка», — сказав Добровольський. «Проект конституції розроблений на підставі конституції 1994 року, будуть замінені розділи, які стосуються повноважень державної влади та взаємодії між гілками», — додав він. Добровольський повідомив, що оточення Тіхановської веде розробку проекту основного закону разом з так званої громадської конституційною комісією, якою керує Мечислав Гриб, який займав пост голови Верховної ради Білорусі в 1994-1996 роках.

Вячорка повідомив, що білоруська опозиція має намір опублікувати кілька документів. «Перший — пропозиції щодо проведення нових виборів, другий — програму економічної допомоги на транзитний період, що потрібно, щоб врятувати найбільш незахищені соціальні групи, третій — це сценарії розвитку подій, щоб люди розуміли, що є кілька варіантів, не все буде ідеально і треба бути готовими до різних сценаріїв, четвертий — пропозиції щодо конституційної реформи, але не те, що робить [президент Білорусії Олександр] Лукашенко, а саме принципи конституції, щоб гарантувати мирні зміни, щоб не було враження, що після реформи конституції стане ще гірше», — заявив Вячорка.

Тіхановська заявила, що створює команду, з якою вона сподівається сформувати уряд в разі свого приходу до влади. «Ми зараз розширюємо цей кабінет, щоб охопити кожну сферу діяльності, щоб після переговорів була м’яка організація нових виборів, без повальних люстрацій», — сказала вона. При цьому вона знову пригрозила в разі приходу опозиції до влади притягти до відповідальності співробітників правоохоронних органів, які брали участь в розгоні акцій протесту.

На тлі масових протестів, які проходять в країні з дня президентських виборів 9 серпня, Лукашенко заявив про необхідність зміни конституції, зазначивши, що готовий поділитися повноваженнями на користь інших гілок влади. Білоруська опозиція відмовилася обговорювати поправки до конституції з владою, наполягаючи на проведенні нових президентських виборів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,