Польський письменник жорстко образив президента Польщі і пішов під суд

На польського письменника Якуба Жульчика (Jakub Zulczyk) завели справу за образу президента Польщі Анджея Дуди.

Про це літератор повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Він розповів, що офіційно про порушену кримінальну справу проти нього ніхто не сповіщав. Про висунуті обвинувачення він дізнався від «дружнього владі порталу» wPolityce.

«Підозрюю, що я перший письменник в цій країні за дуже довгий час, який постане перед судом за те, що написав», — розповів Жульчик.

Прокурори визнали «образливим і неприйнятним» вжите письменником щодо глави держави слово «дебіл», пише BBC News. Тепер за статтею 135 ( «Образа глави держави») польського Кримінального кодексу йому загрожує до трьох років в’язниці.

Прес-секретар районної прокуратури Варшави Олександра Скшініарш (Aleksandra Skrzyniarz) повідомила, що «підозрюваний не зізнався в передбачуваному діянні». Сам письменник назвав слова «критичною оцінкою дій президента», зазначає The Guardian.

Коментар, через якого Жульчик піде під суд, був залишений в листопаді 2020. Тоді Дуда в Twitter привітав Джо Байдена з успішною президентською кампанією, а не з перемогою на виборах, і вказав, що чекає «номінацію Колегії вибірників». Письменник у відповідь дорікнув главі держави в нерозумінні американського виборчого процесу і підкреслив, що терміну «номінація Колегії вибірників» ніколи не чув.

«Джо Байден — 46-й президент США. Анджей Дуда — дебіл», — написав він.

Якуб Жульчик — польський журналіст, публіцист, лауреат літературної премії Варшави. Є автором романів «Радіо Армагедон», «Собача гора» і «Засліплені вогнями». Останній ліг в основу польського однойменного кримінального телесеріалу на HBO Europe.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...